Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data01/virt16556/domeenid/www.perearst2.ee/htdocs/code/kernel/Application.class.php on line 739

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data01/virt16556/domeenid/www.perearst2.ee/htdocs/code/kernel/menu/Menu.class.php on line 2654
Medisoft - Uudised
Perearst 2
otsi
Perearst 2
Kas Te olete kuulnud Eesti digiregistratuuri projektist?
  Jah
  Ei
Uudised Prindi
Perearst2 liidestatud Eesti Tervise Infosüsteemiga
lisatud: 25.02.2009
Eesti Vabariigi aastapäeva künnisel, 23. veebruaril, liidestas Medisoft Eesti Tervise Infosüsteemiga Linnamõisa Perearstikeskuse.
Eesti Vabariigi aastapäeva künnisel, 23. veebruaril, liidestas Medisoft Eesti Tervise Infosüsteemiga Linnamõisa Perearstikeskuse. Saadeti ka esimesed digiepikriisid ehk kokkuvõtted patsientide haiguslugudest kesksüsteemi. Samas saavad Linnamõisa Perearstikeskuse perearstid nüüd vaadata ka oma patsientide haiglaraviga seotud infot otse Perearst2 programmist.
Digiepikriisi saatmise protseduur tundus perearstikeskuse arstidele küllalt lihtsana ja sellest peaks saama tööprotsessi loomulik osa.
Linnamõisa PAK, kes kasutab Medisofti infosüsteemi Perearst2, liidestus Digilooga esimese mitte-pilootasutusena, sest siiani edestasid Tervise Infosüsteemi andmeid ainult kolm Digiloo pilootasutust. Perearstidest oli siiani liidestunud Järveotsa Perearstikeskus, kes oli esimene Digilooga liitunud Perearst2-e kasutav pilootasutus ja kes on edastanud andmeid Digilukku juba üle kahe kuu. Lähiajal lisanduvad Tervise Infosüsteemi ka teised Perearst2 kasutajad, kellel on sõlmitud leping E-Tervise SA-ga ja saadud Andmekaitse Inspektsiooni luba. Medisoft abistab Digilooga liidestumisel kõiki Perearst2 kasutajaid.

Linnamõisa PAK kasutab Tervise Infosüsteemiga andmete vahetamisel MISP-i, mis on Mini Infosüsteemi Portaal neile tervishoiuteenuste osutajatele, kelledel ei ole võimalust X-tee liidestumisel kasutada turvaserverit.
Medisoft sai E-Tervise Sihtasutuselt kinnituse, et andmete edastus tunnistati kvaliteetseks.
Eelmisel aastal tegi Medisoft vajalikud ettevalmistused ning eeltööd Perearst2 liidestumiseks Tervise Infosüsteemiga. Kui kesksüsteem võimaldab, avatakse Perearst2-s ka Digiretsepti ja Digisaatekirja sõnumid.
   
 
Medisoft - Räägu 35a, 13417 Tallinn   Telefon: 659 5760   E-post: klienditugi(ätt)medisoft.ee
BestIT OÜ